خانه / استابلایزر / مشخصات و کاربرد انواع استابلایزر و ویژگی آنها

مشخصات و کاربرد انواع استابلایزر و ویژگی آنها

در این مقاله به معرفی انواع استابلایزر و ویژگی و مشخصات هرکدام می‌پردازیم تا خریدار استابلایزر بتواند با داشتن اندک اطلاعاتی در زمینه خرید استابلایزر ، دستگاه مناسب برای تجهیزات خود را خریداری نماید. انواع استابلایزر ولتاژ هرکدام دارای کاربرد منحصر به فردی هستند و هرکدام برای مصرف کننده خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مشخصات و کاربرد انواع استابلایزر و ویژگی آنها

کاربردها و مزایای استابلایزر

کاربردها و مزایای استابلایزر

دستگاه استابلایزر یا همان ترانس برق یک دستگاه تثبیت ولتاژ است. تمام نوسانات و نویزهای داخل برق شهر را حذف می‌کند و اجازه ورود هیچگونه نویز و یا تغییرات افزایش و کاهش ولتاژ را به تجهیزات مصرفی نمی‌دهد.

در واقع دستگاه استابلایزر احتمال هرگونه خرابی و معیوب شدن دستگاه های الکتریکی را در مقابل مشکلات برقی حذف می‌کند.

دستگاه های برقی مانند یخچال و فریزر، تلویزیون، تجهیزات پزشکی،تجهیزات مورد استفاده در صنعت در برابر نوسانات برق گارانتی نمی‌باشند، بدین معنی که اگر یخچال به دلیل نوسانات برق صدمه ببنید خریدار مجبور به تعمیر یخچال با هزینه خود می‌گردد.

به همین دلیل استفاده از استابلایزر خانگی و یا استابلایزر صنعتی برای مکان های که تجهیزات حساسی دارند بشدت توصیه می‌گردد.

تنها مزایایی که دستگاه استابلایزر دارد همین موضوع جلوگیری خسارت به تجهیزات در برابر مشکلات برقی می‌باشد.

دستگاه استابلایزر با دستگاه یو پی اس یک تفاوتی دارد و آن این است که دستگاه یو پی اس یک دستگاه منبع برق اضطراری است و در شرایطی که برق قطع گردیده است به کمک تجهیزات آمده است و توان مورد نیاز آنها را تامین می‌کند، اما دستگاه استابلایزر با قطع شدن برق شهر قطع می‌گردد و نمی‌تواند برق رسانی کند.

مشخصات انواع استابلایزر

مشخصات انواع استابلایزر

انواع استابلایزر به دو گروه تقسیم می‌گردند: استابلایزر رله ای و استابلایزر سرووموتوری.
البته استابلایزر AVR یا همان میکروپروسسوری هم دسته دیگری از انواع استابلایزر است.

استابلایزر رله ای به استابلایزر پله ای هم معروف می‌باشد. این نوع از استابلایزر همانطور که از اسمش مشخص است بصورت پله به پله ولتاژ را تصحیح می‌کند و دارای دقت ۱۰ ولت می‌باشد.

استابلایزر سروو موتوری از یک موتور سروو DC بر روی هر فاز آن استفاده شده است، همینطور دارای ۶ عدد ترانس می‌باشد و به وسیله برد میکروپروسسوری که دارد می‌تواند ولتاژ را لحظه ای تنظیم کند و حتی اجازه ورورد پرش های لحظه ای را به مدار نمی‌دهد. دقت استابلایزر سرووموتوری ۰٫۱ ولت می‌باشد.

انواع استابلایزر همانطور که در بالا بیان کردیم دارای مشخصات خاصی می‌باشند، به همین ترتیب هرکدام برای مکانهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استابلایزر برای خانه می‌تواند از نوع استابلایزر رله ای باشد البته درصورت داشتن چیلر و یا کولرگازی در تعداد بالا بهتر است از استابلایزر سروو موتوری استفاده گردد.

استابلایزر یخچال از نوع استابلایزر رله ای می‌باشد. در مقابل برای تجهیزات پزشکی که دارای حساسیت بسیار بالایی در برابر نوسانات برقی هستند باید حتمأ از استابلایزر سرووموتوری استفاده شود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
ویرا صنعت الکتریک
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120294167
mobile icon شماره موبایل: 09153180568
شماره تلفن ثابت: 28428959-021
telegram icon تلگرام: virasanat_electric@
email icon پست الکترونیکی: vira.sanat.electric@gmail.com

مطلب پیشنهادی

استابلایزر دستگاه لیزر

استابلایزر دستگاه لیزر مخصوص تجهیزات پزشکی

استابلایزر دستگاه لیزر امروزه برای تمام دستگاه‌های لیزر بشدت توصیه می‌گردد. استابلایزر یک دستگاه تثبیت …