خانه / استابلایزر / تفاوت استابلایزر و یو پی اس – UPS و استابلایزر

تفاوت استابلایزر و یو پی اس – UPS و استابلایزر

در این مقاله می‌خواهیم بطور مختصر به تفاوت استابلایزر و یو پی اس بپردازیم و سوالاتی را از قبیل استابلایزر چیست؟ یو پی اس چیست؟ عملکرد استابلایزر چگونه است؟ معنی استابلایزر چیست؟ ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمائید تا بتوانید در خرید استابلایزر و یا خرید یو پی اس انتخاب مطمئنی را انجام دهید.
تفاوت استابلایزر و یو پی اس - UPS و استابلایزر

تفاوت استابلایزر و یو پی اس

تفاوت استابلایزر و یو پی اس

در دستگاه استابلایزر و یو پی اس از تجهیزاتی مانند فیلترهای الکترونیکی استفاده شده است تا بتوانند در برابر نوسانات برقی و نویزهای که در برق شهر وجود دارد، از محصولات الکترونیکی محافظت نمایند.

اما عملکرد این دو محصول اندکی باهم تفاوت دارند. تفاوت استابلایزر و یو پی اس بیشتر در مواقعی که برق شهر قطع می‌گردد قابل توجه است.

دستگاه استابلایزر به معنای تثبیت کننده ولتاژ است و در یک محدوده مشخص شده ولتاژ ورودی را اصلاح و یا تثبیت می‌کند. به عنوان مثال درصورتیکه دامنه ولتاژ ورودی از محدوده شخص شده ۱۵۰ ولت تا ۲۵۰ ولت بیشتر گردد،به وسیله قطعاتی که داخلش است ولتاژ خروجی را با یک درصد خطا به ولتاژ نامی دستگاه نزدیک می‌کند.

در مقابل اگر ولتاژ ورودی از محدوده مشخص شده کمتر یا بیشتر شود عملأ دستگاه استابلایزر کارآیی ندارد و برق ورودی تجهیزات را قطع می‌کند.

دستگاه یو پی اس نه تنها ولتاژ را تثبیت می‌کند بلکه اگر ولتاژ ورودی دچار افزایش و یا کاهش شدید ولتاژی گردد و یا به هر دلیل برق مجموعه قطع گردد، به وسیله باتری یو پی اس برق تجهیزات را تامین می‌کند و اجازه بی برقی شدن را نمی‌دهد.

موارد مورد استفاده استابلایزر و یو پی اس

موارد مورد استفاده استابلایزر و یو پی اس

در بالا به تفاوت استابلایزر و یو پی اس پرداختیم حال می‌خواهیم موارد مصرف و کاربردهایی که این تجهیزات دارند را بیان کنیم.

در شرایطی که تجهیزات حساسی مانند تجهیزات پزشکی، دیتاسنترها وجود دارد به دلیل اینکه ممکن است قطع برق خسارت جبران ناپذیری را به تجهیزات وارد کند استفاده از یو پی اس یا همان منبع برق اضطراری ضروری است.

استابلایزر بیشتر برای تجهیزاتی که اگر برق ناگهان قطع گردد خسارت آنچنانی به تجهیز وارد نشود، مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان مثال استابلایزر برای یخچال یا استابلایزر برای خانه.

یکی دیگر از تفاوت استابلایزر و یو پی اس در این است که استابلایزر فقط ولتاژ ورودی را دنبال می‌کند و آنرا تثبیت می‌کند.

اما یو پی اس باتوجه به اینورتری که دارد علاوه بر دامنه، فرکانس و شکل موج ولتاژ خروجی را هم کنترل می‌کند و اگر بخواهیم درباره توان تحویلی به مصرف کننده بگوییم، قطعأ توان تحویلی توسط یو پی اس بسیار با کیفیتر از توان تحویلی توسط استابلایزر است.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
ویرا صنعت الکتریک
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120294167
mobile icon شماره موبایل: 09153180568
شماره تلفن ثابت: 28428959-021
telegram icon تلگرام: virasanat_electric@
email icon پست الکترونیکی: vira.sanat.electric@gmail.com

مطلب پیشنهادی

انواع استابلایزر

مشخصات و کاربرد انواع استابلایزر و ویژگی آنها

در این مقاله به معرفی انواع استابلایزر و ویژگی و مشخصات هرکدام می‌پردازیم تا خریدار …