خانه / یو پی اس / آشنایی با انواع یو پی اس و کاربرد آنها

آشنایی با انواع یو پی اس و کاربرد آنها

یو پی اس چیست؟ برای خرید یو پی اس به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟ انواع یو پی اس را می شناسید؟ قیمت یو پی اس به چه چیزهایی وابسته است؟ یو پی اس یک منبع بی وقفه انرژی می باشد که در مواقع اضطراری، برق تجهیزات را تامین می کند و نگرانی بابت قطع شدن ناگهانی برق نخواهید داشت. برای آشنایی با انواع یو پی اس ما را همراهی کنید.

آشنایی با انواع یو پی اس و کاربرد آنها

آشنایی با انواع یو پی اس

آشنایی با انواع یو پی اس

انواع یو پی اس از نظر شکل ظاهری، توپولوژی و تکنولوژی ساخت را بررسی می‌کنیم. یو پی اس مخفف کلمه انگلیسی uninterrupted power supply و به معنی منبع انرژی مداوم می‌باشد. اما یو پی اس چیست؟

یک کاربرد ups، توانایی ایفای نقش به عنوان منبع برق اضطراری است. یو پی اس دستگاهی برق اضطراری مانند دیزل ژنراتور است اما با دقت بالاتر و قدرت کمتر. لزوم استفاده از دستگاه برق اضطراری بر کسی پوشیده نیست.

کاربرد دیگر یو پی اس که در برخی از انواع یو پی اس وجود دارد توانایی تثبیت ولتاژ و جلوگیری از ورود نویز و نوسانات شبکه به تجهیزات می باشد، این توانایی ups قابل مقایسه با استابلایزرها نیست، اما بازم هم قابل توجه است.

انواع یو پی اس در بازار از نظر ابعاد و شکل ظاهری به چند دسته تقسیم می‌شوند:

ساختار تمامی یو پی اس ها از سه حالت خارج نیست از نظر استاندارد جهانی IEC این سه مدل تعریف شده اند که عبارتند از:

  • UPS VFD
  • UPS VI
  • UPS VFI

این سه اسم، اسامی استاندارد یو پی اس می باشند انواع یو پی اس از نقطه نظر تجاری همان یو پی اس آنلاین، یو پی اس آفلاین و یوپی اس لاین اینتراکتیو می باشند که در بین عموم استفاده می شود.

کاربرد انواع یو پی اس

کاربرد انواع یو پی اس

با آشنایی با انواع یو پی اس های موجود در بازار به سراغ کاربرد هر کدام می‌رویم. یو پی اس آفلاین در زمره استاندارد یو پی اس VFD قرار می گیرد زیرا ولتاژ و فرکانس در خروجی به ولتاژ و فرکانس ورودی وابستگی مستقیم دارد. یو پی اس آنلاین در در استاندارد ups VFI قرار می‌گیرد زیرا ولتاژ و فرکانس در خروجی مستقل از ورودی می باشد یو پی اس لاین اینتراکتیو در بین انواع یو پی اس ویژگی های خاصی دارد و در استاندارد VI قرار می گیرد تلفیقی از دو نوع یو پی اس دیگر منجر به تولید یو پی اس لاین اینتراکتیو شده است.

در یبن انواع یو پی اس، یو پی اس آنلاین و لاین اینتراکتیو برای مصارف حساس تر استفاده می شوند مثلا در اتاق سرور، مراکز داده پردازی، سیستم‌های امنیتی، پست های برق، مراکز کامپیوتری و سایر موارد. یو پی اس آنلاین در بین انواع UPS معضلات بیشتری را رفع می کند از اعوجاج هارمونیک، ناپایداری فرکانسی، اور ولتاژ و نویز های شبکه تا قطع کلی شبکه برق با یو پی اس آنلاین قابل حل می باشد. اما بازدهی ضعیف و تعمیر و نگهداری زیاد از معایب دستگاه یو پی اس آنلاین می باشد.

قیمت انواع یو پی اس برندهای معتبر

قیمت انواع یو پی اس برندهای معتبر

اگر به دنبال خرید یو پی اس مناسب هستید گروه ویرا صنعت مقاله راهنمای خرید یو پی اس را برای مشتریان محترم بر روی وبسایت قرار داده است.

برای خرید انواع یو پی اس صنعتی، خانگی و اداری می توانید ابتدا با خواندن مقاله مربوطه و سپس تماس با واحد فنی بهترین خرید ممکن را داشته باشید. همکاران ما در واحد فنی پاسخ گو و راهنمای شما خواهند بود. جهت استعلام قیمت یو پی اس فاراتل، قیمت یو پی اس اینفورم و سایر برندهای معتبر ایرانی و خارجی با واحد فروش شرکت ارتباط برقرار نمایید. فروش انواع یو پی اس با قیمت عالی توسط گروه ویرا صنعت انجام می شود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
ویرا صنعت الکتریک
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120294167
mobile icon شماره موبایل: 09153180568
شماره تلفن ثابت: 28428959-021
telegram icon تلگرام: virasanat_electric@
email icon پست الکترونیکی: vira.sanat.electric@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید یو پی اس برای سرور

خرید یو پی اس برای سرور کامپیوتری و شبکه و مودم

خرید یو پی اس برای سرور از آنجائیکه این تجهیزات دارای ارزش بالایی هستند و …